Iekšējās drošības akadēmija pirmajos divos gados veido stabilu pamatu ilgtermiņa attīstībai
Šobrīd IDA īsteno sešas studiju programmas: īsā cikla profesionālās augstākās izglītības studiju programmu "Policijas darbs" Valsts policijas koledžā, pirmā cikla augstākās izglītības programmu "Policijas darbs" un otrā cikla augstākās izglītības programmas "Ekonomiskā drošība" apakšprogrammu "Ekonomiskās drošības aizsardzība" Rīgas Stradiņa universitātē un gan pirmā, gan otrā cikla profesionālas augstākās izglītības programmu "Pirmstiesas izmeklēšana" un otrā cikla augstākās izglītības programmas "Sabiedrības vadība" apakšprogrammu "Tiesībaizsardzības, kriminālsodu izpildes un glābšanas dienestu vadība" Latvijas Universitātē.
IDA attīstību ilgtermiņā apliecina arī šogad uzsāktā projekta īstenošana Eiropas Savienības Iekšējās drošības fonda 2021.-2027. gada perioda ietvaros “Valsts policijas reaģēšanas mobilitātes un pretterorisma spēju stiprināšana, veidojot praktisko mācību centru”.
Projekta mērķis ir paaugstināt Valsts policijas pretterorisma efektivitāti un stiprināt mobilās reaģēšanas un izmeklēšanas spējas, novērtējot un pilnveidojot mācību saturu, nodrošinot mūsdienīgu teorētisko un praktisko mācību vidi, kā arī izmantojot inovatīvas mācību metodes un aprīkojumu.
Projektā plānots izstrādāt arī IDA kompleksās attīstības būvprojektu minimālajā sastāvā ar kopējo kompleksa vizualizāciju 3D formātā, kā arī izbūvēt infrastruktūru ar pilsētvides efektu Valsts policijas reaģēšanas mobilitātes un pretterorisma spēju stiprināšanai. Uzsverot inovatīvu mācību metožu un mācību satura pilnveides nozīmi, projektā paredzēts arī pilnveidot IDA studiju programmas.
Par projekta pasākumu īstenošanu ir atbildīga Valsts policija un Valsts policijas koledža, kā sadarbības partneri iesaistot Nodrošinājuma valsts aģentūru. Projekts tiek īstenots Iekšējās drošības fonda 2021.-2027. gada plānošanas perioda ietvaros, kura vadošā iestāde Latvijā ir Iekšlietu ministrija.
Studijas IDA ir pilnībā finansētas no valsts budžeta līdzekļiem, piedāvājot iespēju studēt kvalitatīvas un ilgtspējīgas studiju programmas, kas balstītas uz tiesībaizsardzības iestāžu vajadzībām, līdzās teorētisko studiju kursu apguvei nodrošinot arī praktisku iemaņu apgūšanu. Tiesībsargājošo iestāžu amatpersonām studiju laiks tiek ieskaitīts dienesta pienākumu izpildē, saglabājot darba algu, tādējādi radot papildu motivāciju pilnveidot savas zināšanas un prasmes.
Pēc attiecīgās programmas absolvēšanas absolvents iegūst augstākās izglītības institūcijas diplomu par iegūto augstāko izglītību ar atsauci, ka tā tika īstenota konsorcija “Iekšējās drošības akadēmija” ietvaros, profesionālo kvalifikāciju un grādu.